Blog > Komentarze do wpisu
Podpalaczka ****

Prawdziwą przyjemnością jest oglądanie takich filmów. "Podpalaczka" na podstawie powieści S.Kinga, jest jedną z najwierniejszych adaptacji dzieł tego pisarza, z której nie uciekł klimta książki.

Rodzice małej Charlie McGee, po eksperymencie w bazie SHOP (tajna agencja rządowa) rozoznają w sobie paranormalne zdolności. Mała Charlie dziedziczy te cechy, okazuje się że potrafi podpalić każdy materiał, a dzieje się to w każdej sytuacji stresowej. Jak łątwo się domyślić Charlie staje na celowniku SHOP, który chce wykorzystać zdolności dziewczynki w swoich celach.

Trudno jest pisać o klasykach (u nas dostępnych na VHS), ponieważ te zazwyczaj są doskonale widzowi znane. Aby podkreślić walory filmu, zdradzę tylko że "Firestarter" jest pierwszym filmem Drew Barrymore po roli w pamiętnym "E.T.". Na ekranie pojawia się Louis Fletcher, która po znakomitym "Locie nad kukułcznym gnieździe" nie została doceniona kolejnym Oskarem (bo i role zazwyczaj były drugoplanowe). Muzykę do filmu stworzyła grupa Tangerine Dream, weterani muzyki elektronicznej.

Całość trzyma się składnie i 20 lat po premierze w dalszym ciągu nie czuć kurzu zarówno nad fabułą oraz efektami specjalnymi.

piątek, 14 września 2007, zaginiony22

Polecane wpisy

Komentarze
2007/09/14 12:14:37
Suuuuper blog... Zapraszam również do siebie www.tocowazne.blox.pl