Blog > Komentarze do wpisu
Paragraf 78 ***


Rosjanie ostatnimi produkcjami udowodnili, iż zaufanie producentów do zdolnych reżyserów owocuje w dobre produkcje. Z drugiej strony efekciarskie ujęcia (rozmaite zbliżenia, oddalenia, kadrowania itd) zaczynają mnie już nużyć.
Kolejna produkcja "Paragraf 78" w tej ostatniej kwestii niestety nie jest oderwana od rzeczywistości. Kolejną bolączką jest kiepsko rozłożona fabuła.
Historia oddziału specjalnego żołnierzy rosyjskiej armii, udającej się na tajemniczą wyspę opanowaną przez zakażonych wirusem zombie rozwija się niczym romans wojenny a kończy mocnym thrillerem. Przez 2/3 projekcji bohaterowie rozmawiali, kłócili się, godzili i całość bardzo powoli szła w kierunku finału. Suspens nie uciekł, ale główna oś filmu (wykonanie powierzonego zadania) działa się w ostatnich 15minutach. I co się okazało? Ciąg dalszy nastąpi....
Historia jest rozłożona na co najmniej dwie części.
Jak już wspomniałem, sama realizacja nie pozostawia zbyt wiele do życzenia. Rosjanie już kilka lat temu prześcignęli nasze produkcje. Zarówno Polacy jak i nasi wschodni sąsiedzi wzorują się na amerykańskich produkcjach, ci ostatni nie tylko je kopiują, ale nadają też im nową jakość. Pewnie z tego względu tak dobrze mi się ogląda ich filmy. Pozostaje tylko tworzyć dobre historie, i dobrze je opowiadać.

piątek, 28 grudnia 2007, zaginiony22

Polecane wpisy