Blog > Komentarze do wpisu
To nie jest kraj dla starych ludzi ****

Kolejny film Braci Coen nie sprawił niespodzianki. Ani negatywnej, ani pozytywnej. Ich filmy to sprawne kino, ze świetną fabułą, wciągające i zazwyczaj doskonale zagrane. Tym razem nie jest inaczej.
Film opowiada o skutkach podjęcia jednej błędnej decyzji i spirali kolejnych wydarzeń doprowadzających do szaleńczego zakończenia.
Tym razem na ekranie widzimy: Tommy'ego Lee Jones (kolejna niezła rola), Woody'ego Harrelsona (krótki epizod) oraz Javiera Bardin (dla mnie jeden z najlepszych talentów współczesnego kina). Ten ostatni dostał za tę rolę nominację do Oscara.
A propos szaleństwa medialnego wokół tego filmu. 8 nominacji do Oscara to lekka przesada. Prawdą jest, że to najlepszy film braci Coen od czasów Fargo. Opublikowany we wczorajszym (11.02.08) Newsweeku wywiad z reżyserami doprowadził mnie do szału. W pierwszym pytaniu dziennikarz zadał pytanie dotyczące niejasnego zakończenia filmu. Dziękuję za takie publikacje - skutecznie odbierają one chęć do oglądania filmu.
Podsumowując, kawał dobrego kina.

wtorek, 12 lutego 2008, zaginiony22

Polecane wpisy

Komentarze
aniabuzuk
2008/02/14 17:25:12
To chyba wina dziennikarza, a nie braci, ze zadaje debilne pytania. Ostatnio czytalam recenzje "Pokuty", w kotrej juz w pierwszym akapicie dowiedzialam sie, co sie stalo w finale (na szczescie film widzialam wczesniej, wiec skuchy nie bylo).
-
Gość: zaginiony, 217.153.180.*
2008/02/15 09:26:28
Dokładnie tak, właśnie to miałem na myśli :)