Blog > Komentarze do wpisu
Chłopiec z latawcem ***

Oglądałem ten film z obawami, iż ekranizacja powieści "Chłopiec z latawcem" przebiegnie po tej samej linii co "Wspomnienia Gejszy". Niespecjalnie się zawiodłem, bo okazuje się że DreamWorld potraktował historię, według hollywoodzkich standardów.
Film opowiada o dorastaniu młodego afgańczyka we własnym kraju oraz 10 lat później na emigracji. Całość ma za zadanie pokazać dramat utraty tożsamości oraz udowodnić, iż nie możemy odcinać się od naszych korzeni.
Dydaktyczna maniera tego filmu, przesłania miejscami oś historii. Co ciekawe trudno jest stwierdzić, że główny bohater jest źle nakreślony. Konstrukcja jego działań jest dokładnie opisana, z drugiej strony reżyser ciągle udowadniał, że na emigracji "Chłopiec z latawcem" miał lepszą sytuację. Być może tak było pod względem politycznego spokoju, pytanie czy był szczęśliwy? Właśnie ten wątek został kompletnie pominięty. W efekcie dostajemy ładną bajeczkę, z fajnymi ujęciami i pejzażami, ale całość leci jak podcięty latawiec, w efekcie historię ogląda się łatwo, bez specjalnych emocji.
Szkoda, bo materiał na film był kapitalny.
Dla miłośników kina familijnego jak znalazł.
piątek, 14 marca 2008, zaginiony22

Polecane wpisy

Komentarze
aniabuzuk
2008/03/20 22:53:54
Bardzo lubie filmy Forstera (ciekawe, jak mu wyjdzie najnowszy Bond), ale ten film mnie zawiodl. To jednak sztuka wiernie przeniesc ksiazke na ekran.
-
2008/03/20 23:31:57
Czyli spokojnie mogę sięgnąć po "Monster's Ball"? Od kilku lat nie mogę obejrzeć tego filmu, jakoś nie mogę złapać klimatu.
-
aniabuzuk
2008/03/21 15:22:08
Widzialam "Monster's Ball" stosunkowo niedawno i zarobil na mnie piorunujace wrazenie. No i rola Heatha Ledgera nabiera teraz troche innego wymiaru, jak sie pomysli, ze on juz nie zyje.