Blog > Komentarze do wpisu
Paycheck (Zapłata) ***
Bez niespodzianek. Zdeformowana adaptacja powieści Philipa K.Dicka, przerobiona na futurystycznego "Ściganego". Ben Affleck (jak on to robi, że filmy z jego udziałem to na ogół klapy finansowe), gra utalentowanego informatyka, który w zamian za gigantyczne wynagrodzenie otrzymuje zadanie wykonania maszyny do oglądania zdarzeń z przyszłości. Oczywiście nie wszystko idzie z planem, a dzielny Ben wraz ze swoją ukochaną postanawia zemścić się na swoim pracodawcy.
Opisując fabułę trochę ironizuję. Realizacja paranoicznych wizji Dicka wymaga dużej dozy wyobraźni. John Woo chyba się po prostu do tego nie nadaje, ponieważ sama fabuła stała się dla niego pretekstem do pościgów, walk i motywu zemsty, który sprawdza się w kinie sensacyjnym, ale nie w Sci-Fi. Co gorsza aktorstwo jest na żenującym poziomie. Na wyróżnienie w tej kategorii zasługuje Uma Thurman, która kompletnie nie czuła swojej roli. Zaskoczenie, bo w innych filmach ("Gattaca", "Pul Fiction") zagrała o wiele lepiej.
Jak widzę ten film? Dla zwolenników sensacji pewnie się spodoba, fanom prozy Dicka tę adaptację odradzam (w zamian polecam "Impostor").
wtorek, 11 marca 2008, zaginiony22

Polecane wpisy

Komentarze
countersv
2008/03/11 12:50:40
Mi sie podobal. Kino sensacyjne na motywach opowiadania. Cos jak Ja Robot. Z pierwowzoru literackiego nie zostalo wiele, ale jako kino sensacyjne, jest wykonane porzadnie, trzyma w napieciu i da sie to ogladac. Z zarzutem o kiepskiej grze aktorskiej tez sie nie zgadzam.
A Impostor to swietny film na podstawie genialnego opowiadania. Moim zdaniem lepszy od Minority Report.