Blog > Komentarze do wpisu
Ukryta strategia **

    Głos Roberta Redforda w sprawie polityki zagranicznej USA. Niestety głos stracony. Film opowiada 3 historie, które finalnie mają obnażyć mechanizmy działania polityki i skutków ich działań na przeciętnych ludzi.
    Przez blisko 90minutową projekcję, ani na minutę nie miałem wątpliwości, że "Ukryta strategia" mimo krytycznego wydźwięku zawiera w sobie drugie dno. Jest nim nachalna propaganda, której finałem jest stwierdzenie że USA nie może liczyć na NATO. Bzdurny i denny obraz, który mimo iż jest niedługi, to masakrycznie nudzi. Przyczyna? Albo mamy inną mentalność niż amerykanie, albo potencjał intelektualny Redforda jest mocno wątpliwy. Zresztą to nie pierwszy gniot tego Pana. Może już lepiej jak zostanie po drugiej strony kamery.
    PS. Meryl Streep znowu wypadła blado. Czy to już zmierzch kariery jednej z "niezatapialnych" aktorek Hollywood?
niedziela, 02 marca 2008, zaginiony22

Polecane wpisy

  • Blob Zabójca (1988) **

    Czy uwierzyłby ktoś, że jeden z najgorszych horrorów w historii kina doczeka się remake'u? Tak właśnie stało się z "Blobem", za którego scenariusz zab

  • Sposób na teściową **

    Niektórzy twórcy dobrze wykorzystują daną im szansę, ale zaraz potem tworzą gniota stawiającego ich w punkcie wyjścia. Tak właśnie stało się z Robertem Luketici

  • Iron Man **

    Przez tą kilkutygodniową absencję zacząłem się martwić, czy w ogóle ktoś tu jeszcze będzie zaglądać. W każdym bądź razie zdążyłem się już ogarnąć po wakacjach,

Komentarze
countersv
2008/03/03 10:17:46
Uuu... niezle pojechales. A za co dwie gwiazdki az w takim razie, skoro mogla byc jedna, a mogloby tez byc poltorej?
-
2008/03/03 13:49:20
Gwiazdka dla Cruisa, którego cukierkowy uśmiech idealnie pasuje do obrazu polityka-gwiazdora ale zarazem ignoranta w sprawach w których podejmuje decyzje.
-
aniabuzuk
2008/03/03 17:34:30
Po fatalnych recenzjach zewszad, odpuscilam sobie ten film. A pamietam, ze gdy pokazywali trailery to myslalam, ze bedzie to kawalek porzadnej rezysersko-aktorskiej roboty.
-
countersv
2008/03/04 08:16:31
Czyli co, pierwsza megawtopa z Cruisem? To by bylo cos nowego, z reguly Cruise dobrze dobieral swoje filmy. Ale moze cos mu sie pozmienialo po tych scjentologicznych nagonkach.