Blog > Komentarze do wpisu
Yossi and Jagger ***

Pierwsza pełnometrażówka Izraelskiego fenomenu, jakim jest Eytan Fox. Poprzednie jego filmy ("Walk on Water", "Ha-Buah") zrobiły na mnie duże wrażenie. Trochę inaczej jest z "Yossi and Jagger".

Film opowiada o oficerze Armii Izraelskiej, który dowodzi oddziałem jednostki zlokalizowanej w górach (z Palestyną?). Będąc zakochanym w jednym ze swoich podwładnych, nie może w sposób jawny przedstawić swoich uczuć (w sumie to się nie dziwę, w końcu to Armia). Sytuacja wyniszcza obu bohaterów, w końcu prowadząc do tragedii.

"Yossi and Jagger" trwa niewiele ponad godzinę. Skutkiem tego jest kiepskie nakreślenie postaci oraz fabuły. Co więcej, obraz został nakręcony niskim budżetem, co odbija się na jakości nagrania.

Z drugiej jednak strony, również w tym filmie Fox w sposób wyważony przedstawia streszczoną powyżej fabułę. Biorąc pod uwagę dostępność środków, reżyser uniknął banalnego przesłania (tolerancja itd), skupiając się na historii.

Nie łudziłem się, że będzie to dzieło na miarę "Bańki mydlanej". Mam nadzieję, że rozwój reżyserski twórcy będzie postępować z takim progresem jak dotychczas.

poniedziałek, 03 marca 2008, zaginiony22

Polecane wpisy