Blog > Komentarze do wpisu
Niewłaściwy Człowiek ***1/2
Filmów Hitchcocka specjalnie reklamować nie trzeba. W zasadzie większość jego produkcji wpisała się w klasykę kina. "Niewłaściwy Człowiek" jest jednym z tych filmów, które nadgryzł ząb czasu (tego problemu nie ma np. "Północ, północny zachód") choć z drugiej strony niektóre ujęcia wytyczyły standard sztuki operatorskiej na następne lata (np. scena w więzieniu). The Wrong Man jest przykładnym ojcem i mężem, pracującym wieczorami aby zapewnić swojej rodzinie godziwe, choć biedne życie. Pewnego dnia, zupełnie przypadkowo zostaje uznany za rabusia, co kończy się tragicznie - Manny zostaje osadzony w policyjnym więzieniu, a Pani Balestrero przechodzi załamanie nerwowy. Sytuacja wydaje się beznadziejna, i tylko cud może uratować naszych bohaterów.
W dobie filmów, gdzie fabułę nakręca przemoc i sex, filmy Alfreda wydają się nad zwyczaj ludzkim obrazem naszej rzeczywistości. Manny Balestrero nie wacha się bronić swojej żony, każdym swoim gestem wykazuje wrodzoną niepewność, ale też troskę o byt swojej rodziny. Całego smaczku do fabuły dodaje też jej sposób przedstawienia. Po obejrzeniu filmu zastanawiałem się, czy Manny czasem jednak nie był rabusiem. Tego Hitchcock w zasadzie jednoznacznie nie określił.
Główną rolę zagrał Peter Fonda, i w zasadzie tylko dla jego roli warto ten film obejrzeć. Sama fabuła może jednak niespecjalnie wciągnąć.
piątek, 11 lipca 2008, zaginiony22

Polecane wpisy

Komentarze
2008/07/17 12:53:25
Witam,
Proszę o kontakt w ważnej sprawie na adres: magdalena.pekala@netbird.pl
Mam ciekawą ofertę współpracy.