Blog > Komentarze do wpisu
10 najciekawszych teledysków cz.1
Ostatnio rozpisuję się wyłącznie o filmach, ale z racji nazwy bloga warto od czasu do czasu wspomnieć o sztuce video w innym kontekście. Teledyski dają niezwykłe możliwości realizacji wizji reżysera, gdzie jedynym ograniczeniem jest zazwyczaj czas. Poniższe teledyski to pierwsza dziesiątka tych, do których bardzo często wracam:

1. The Knife "We Share Our Mother's Health" - czyli największe objawienie Szwecji od czasów Roxette. Co prawda muzyka inna, ale na pewno bardziej oryginalna. No i video Motomichi Nakamury w całości we flashu.
2. Faithless - "I want more" - jeden z najbardziej przygnębiających teledysków. I co z tego gdy montaż jest perfekcyjny, gdy przedstawione sceny dotyczą kilku milionów małpek zamkniętych w komunistycznym zoo.


3. Michael Jackson - "Scream" - miliony dolców, umieszczenie siostry Jackson oraz świetny pomysł. Genialny teledysk, na pewno obok "Black or White" jeden z tych, którymi Michael wyznaczył kierunek rozwoju tej sztuki.4. Madonna "Bedtime Story" - zabawne, bo utwór ten napisała Bjork, jeden z najlepszych w jej karierze. Video natomiast, to absolutny wymiatacz, pięknie dopieszczony.5. Dirty Vegas "Days go by" - projekt panów z Dirty Vegas zakończył się jednym hitem. Videoclip choć prosty, ma bardzo ładny klimat, no i jest doskonale "przycięty".


6. Da Hool "Hypochonda" - kariera tego Pana skończyła się dosłownie po jednym artykule, który obnażył jego pasję neonazistowską ideologią. Video do "Hypochondy" wprowadza w stan zejścia. Choć na pewno nie takiego zejścia jak kolejny utwór.7. Prodigy "Smack my bitch up" - nie wiem czy znajdzie się ktoś, kto nie zna tej "perełki".

The Prodigy - Smack my bitch up (Uncensored Video)
by Shelest


8. Chemical Brothers "Setting Sun" - lata techno anarchii, no i ciekawa technika jaką nakręcono video.

The Chemical Brothers - Setting Sun
by Shmilblix9. Peter Gabriel "Sledgehammer" - to jeden z najlepszych teledysków w historii tej branży. Nie bez powodu.


10. Queen "Innuendo" - Mercury podczas kręcenia tego video, był już w słabej formie, dlatego zdecydowano się na nakręcenie clipu łączoną techniką. Efekt poniżej. Cudeńko.

wtorek, 28 kwietnia 2009, zaginiony22

Polecane wpisy

Komentarze
milczacy_krytyk
2009/04/28 23:37:45
Madonna miała taki okres w swojej karierze (lata 90), gdy prawie każdy jej wideoklip był rewelacyjny. Niestety teraz ciągle próbuje zawojować Stany i jej obecne teledyski już nie są tak dobre.
A propo Bjork, to jak dla mnie każdy jej klip jest nieziemski (z resztą sama Bjork to zjawisko) i dla niej poszerzyłbym tą listę do top 11 :p
Z innej półki biorąc, bardzo mi się podoba ten klip www.youtube.com/watch?v=cUueEVXw7ec Fajny pomysł i niezłe wykonanie :)
-
2009/04/29 09:12:16
Niezły, ale mimo wszystko z Kylie rozwala mnie ten clip www.youtube.com/watch?v=SRwQlxCmenk
Chodzi o "Did it again" z najbardziej niedocenionej płyty "Impossible Princess".
-
Gość: arkadija, *.internetdsl.tpnet.pl
2009/05/23 19:40:15
Myślę, że najlepsze teledyski robił Michael Jackson. Nie wiem jednak dlaczego wybrałeś akurat ten. Moim zdaniem dużo lepsze są choćby: Thriller, Earth Song, Bad Mógłbym znaleźć jeszcze kilka lepiej zrobionych niż przedstawiony przez Ciebie. No, ale cóż, każdy ma swoje typy. A tak nawiasem mówiąc, to cieszę się że przypomniałeś mi kilka utworów, które wyleciały mi akurat z pamięci.