Blog > Komentarze do wpisu
Das Wilde Leben ***1/2

Już nie chce mi się pisać o durnej polityce nie wpuszczania na nasz rynek niezłych filmów. W tym wypadku sprawa dotyczy całkiem przyzwoitego obrazu zza naszej zachodniej granicy.
Z czego słynie Uschi Obermaier? Była modelką, podróżniczką, femme fatale założyciela "Kommune 1" (najbardziej odjechana grupa hippisów). Największym wyczynem było jednak przespanie się z połową Rolling Stonesów. Blisko dwugodzinna projekcja układa jej życie w poszczególne rozdziały, stawiając pytanie czy egoizm i chęć przebicia ludzi swojej epoki, doprowadzi ją do szczęścia. Fabuła w czysto rozrywkowym stylu biegnie przez kolejne lata życiorysu Uschi, aż do zaskakującego finału.
Pomysł na film niezły. Gorzej z wykonaniem. Natalia Avelon, odtwórczyni głównej roli, jest aktorką dość drewnianą. Ma dużo wdzięku i ładne ciało, ale z talentem jakoś jej nie po drodze. Warto jednak zaznaczyć, że ... urodziła się w Polsce. Odtwórcy ról Jaggera i Richardsa, wyginali twarze na różne sposoby, ale tylko w minimalnym stopniu zbliżyło ich to do oryginałów.
Owszem film ma być lekki i przyjemny. Warto jednk przy tym zachować trochę więcej estetyki i wyczucia scenariusza.
Komercyjne kino, dla odstresowania się od upiorów dnia.
środa, 27 maja 2009, zaginiony22

Polecane wpisy

Komentarze
2009/05/27 10:08:18
"Największym wyczynem było jednak przespanie się z połową Rolling Stonesów."

no to faktycznie wyczyn :DDDDD mozna tak wyczyniac i wyczyniac :))))))
-
2009/05/27 14:15:52
Alegoryzowanie brania dragów oraz uprawiania sexu dla samego wyczynu w popkulturze nie jest niczym nowym. Tu to też mnie nie razi. Kamera dosyć sporo miejsca poświęca temu wątkowi, stąd zdanie na ten temat.
-
marsel.webbo
2009/05/27 15:01:36
Pamiętam teledysk do tego filmu. Natalia - to fakt, już w nim wydawała się raczej opakowaniem niż głębokim talentem.

Chętnie zobaczę :) Dzięki za przypomnienie mi o nim :)