Blog > Komentarze do wpisu
Następne 10 najciekawszych teledysków (cz.2)
Przeglądając notki, przypomniałem sobie o zestawieniu jakie zrobiłem ponad dwa lata temu na temat teledysków. Tamta lista - wciąż aktualna - wymaga rozszerzenia. Po pierwsze dlatego, że stale pojawiają się nowe teledyski. Drugą przyczyną jest docieranie przeze mnie do kolejnych nagrań. Wyselekcjonowana poniżej lista, to najciekawsze klipy, których nie możemy zapomnieć. To prawdziwe arcydzieła sztuki filmowej, jakże w tym wypadku ograniczonej czasem trwania utworu, i obowiązkiem powiązania wizji z dźwiękiem.
1. Aphex Twin - "Windowlicker".
Dwa lata temu grał w Krakowie na festiwalu Sacrum Profanum.  W tym roku zagra również na tym festiwalu oraz w Krakowie. "Windowlicker" jest dziełem Crisa Cunninghama - tego samego, który zrobił nakręcił równie ulubione "All if full of love" Bjork.

2. Bjork - "All if full of Love". Niesamowita koncepcja, przedstawiając miłość pomiędzy ... robotami. Zmysłowe, namiętne.


3. Chemical Brothers - "Let forever be". "Zakochany bez pamięci" Michaela Gondry'ego nie jest moim ulubionym filmem, ale za to teledysk Chemical Brothers jest doskonale zsynchronizowany. Pozostaje pytanie - jak on wykonał te techniczne smaczki?


4. Nine Inch Nails - "Closer". Gdy oglądałem w 1997 roku "Seven" Davida Finchera, nie mogłem oprzeć się skojarzeniom z teledyskiem "Closer". Być może Fincher inspirował się tym teledyskiem.


5. Royksopp - "Poor leno". A kto nie był na koncercie Royksopp w Krakowie ten gapa. Panowie są doskonali na żywo, no i teledysk do "poor leno" jest jednym z moich ulubionych.

6. Daft Punk - "Revolution 909"

7. The Knife - "Pass this on". I kto wie, w którym momencie widzimy Karin Dreijer Andersson - wokalistkę grupy?

8. Radiohead - "Street Spirit (fade out). Doskonała piosenka z doskonałym video.


9. The Smiths - "The Queen is dead". I proszę Państwa, Derek Jarman we własnej osobie jako reżyser clipu.
10. Inxs - "Kiss the dirt" w reżyserii Alexa Proyasa (tak, tak to ten od "I am robot" i "Dark City").

.
czwartek, 01 września 2011, zaginiony22

Polecane wpisy